دوره داستان نویسی و ژورنالیسم

موسسه فرهنگی هنری خراسان با مشارکت و همراه بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایران، دوره سه روزه “داستان و ژورنالیسم“ برگزار می‌کند.این کارگاهها با هدف ارتقاء سطح دانش ادبی و ژورنالیستی نویسندگان جوان و با حضور استادان از هفتم تا نهم مهر در شهر مشهد برگزار می شود.
تاریخ انتشار : ١٣٩٥/٠٦/١٧
موسسه فرهنگی هنری خراسان با مشارکت و همراه  بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایران، دوره سه روزه “داستان و ژورنالیسم“ برگزار می‌کند.این کارگاهها  با هدف  ارتقاء سطح دانش ادبی و ژورنالیستی  نویسندگان جوان و با حضور استادان  
فریدون صدیقی : از گزارش نویسی تا داستان  
حسین فتاحی : داستان نویسان روزنامه نگار
اصغر سیدآبادی: خدمات متقابل ادبیات و ژورنالیسم
حمیدرضا شاه آبادی : طراحی رمان
از هفتم تا  نهم مهر در شهر مشهد  برگزار می شود.
رزومه اساتید
فریدون صدیقی
متولد 1328 – سنندج
صدیقی کار خود را با داستان نویسی و شعر آغاز کرد و در سال 1351 پس از ورود به روزنامه‌نگاری، این دو حوزه را رها کرد و زندگی خود را وقف فعالیت در مطبوعات کرد.
صدیقی طی این 44 سال در شکل‌گیری و حیات ده‌ها روزنامه و مجله سهم و نقش داشته است. قریب 25 سال است روزنامه‌نگاری تدریس می‌کند، سال‌ها نقد هنری و ادبی نوشته است و هنوز هم سینما و ادبیات را عمیقا دنبال می‌کند
*=*=*=*=*
حمیدرضا شاه‌آبادی
 حمیدرضا شاه آبادی نويسنده و پژوهشگرتاريخ ، متولد 1346 تهران است. تحصیلاتش را تا مقطع کارشناسی ارشد دررشته تاریخ ادامه داده و شغلهایی چون معلمی ، روزنامه نگاری و مدیریت انتشارات کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان را تجربه کرده است . تحصيلات و علاقه او به تاريخ  بعضی ازداستانهای شاه آبادی را به داستانهایی تاريخي تبديل كرده است. و مخاطب تعدادی از آنها  كودكان و نوجوانان هستند. نمونه آثارش در دو حوزه‌ پژوهش تاريخي و ادبيات داستانی عبارتند از:  دیلماج (رمان ) ، لالایی برای دختر مرده (رمان ) ، اعترافات غلامان ( رمان ) ، وقتی مژی گم شد  ( رمان ) ، هیچ کس جراتش را ندارد ( رمان ) دایره زنگی ( مجموعه داستان کوتاه )  تاریخ آغازین فراماسونری در ایران ( پژوهش تاریخی ) ،  تاریخ فکر ایرانی در دوره مشروطیت ( پژوهش تاریخی )
شاه آبادی تا کنون بیش از بیست جایزه برای آثارش برنده شده است که برخی ازآنها عبارتند از:
لوح تقدیر رمان متفاوت و جایزه شهید غنی پور برای رمان دیلماج 
جایزه اول جشنواره کتاب کودک و نو جوان ، لوح تقدیر شورای کتاب کودک ، جایزه کتاب برتر ، برای رمان لالایی برای دختر مرده 
جایزه اول جشنواره کتاب کودک ، جایزه اول جشنواره سلام بچه ها ، جایزه اول کتاب سال رضوی ، برای رمان اعترافات غلامان و...
داستان افسانه تیر انداز جوان اثر شاه آبادی در سال 2001 از طرف کتابخانه بین المللی مونیخ به عنوان کتاب برگزیده معرفی شده است.
*=*=*=*=*
 
حسین فتاحی
حسين فتاحي متولد ١٣٣٦ يزد، داراي مدرك كارشناسي در رشته حسابداري است. فتاحي در سه حوزه تأليف، ترجمه و بازنويسي آثار كلاسيك فارسي براي كودكان و نوجوانان آثار متعددي منتشر شده است.
او داوری بسیاری از جشنواره‌های ادبی معتبر و دبيری جايزه دفاع مقدس و داستان انقلاب را در کارنامه خود دارد.
دیگر آثار: تکه ای از آسمان، زندانی قلعه هفت حصار، تحولی چند جانبه و همگام، فقط احمقها از زیر باران فرار می کنند
*=*=*=*=*
 
علی اصغر سیدآبادی
علی‌اصغر سیدآبادی متولد روستای سیدآباد نیشابور است. 
او همان‌قدر که در روزنامه‌نگاري فعال بوده، کارنامه پروپيماني هم در زمينه نوشتن شعر و داستان کودک و رمان نوجوان دارد. از او تاکنون حدود ۲۰ کتاب در حوزه ادبيات کودک و نوجوان منتشر شده است که جوایز بسیاری برای او به همراه آورده است.
سیدآبادی هم اکنون مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
نحوه ثبت نام:
در ابتدا باید مشخصات فردی سوابق و پیشینه خود را همراه با یک اثر مرتبط با موضوع (داستان، گزارش، نقد‌ادبی و مستندنگاری) تا تاریخ 24 شهریور به آدرسedu@khorasannews.comارسال کنید.تعداد شرکت‌کنندگان در دوره محدود است و بر اساس سن، سوابق و اثر ارسالی از میان متقاضیان انتخاب خواهند شد. پس از تایید شرکت در دوره، نحوه ثبت نام برای شما ایمیل خواهد شد.